Seznamte se s Typolandem

Plyšové, zlaté, dřevěné, stříbrné, měkoučké i napsané na papíře. Takové mohou být vaše dekorace pořízené z Typolandu. A pokud jste  nadšeni z mladých projektů tak jako my, budete si chtít tyto zábavné doplňky kupovat při každé možné příležitosti. My už si bez nich naše narozeninové oslavy a svatební fotokoutky neumíme ani představit… a na pár dalších detailů jsme se zeptaly Jakuba Maříka, nepostradatelného článku týmu Typoland.

Snímek obrazovky 2016-05-11 v 12.31.04

Kubo, řekni nám, něco o historii Typolandu. Jak to všechno začalo?

Když jsem se odstěhoval od rodičů do samostatného bydlení, začalo mě mnohem více zajímat jak vypadá prostředí ve kterém žiju. Zároveň jsem na fotkách ze zahraničí viděl dekorece v interiéru ve tvaru písmen. Jako grafik jsem měl k typografii blízko a líbilo se mi přenášení písmen z tisku do reálného prostředí. Proto jsem začal vymýšlet jaká písmena bychom mohli vyrábět a prodávat. Přizval jsem ke spolupráci kamaráda Davida, udělali jsme eshop a uvedli první kolekce látkových a plyšových písmen. Později jsme přidali nafukovací balonky, dřevěná písmena a plakáty.

yes_typoland

Proč písmena?

S Davidem jsme oba vystudovaní grafici a písmena nás vždycky inspirovala. Je to jasně definované téma, ke kterému se dá přistupovat tisíci způsoby a stále v něm nacházet, či si podle sebe skládat nové významy. Například takový znak Ampresand.. To je jednoduše naprosto dokonalý a krásný tvar.

Zatím si vaše produkty můžeme koupit na internetu. Plánujete kamenný obchod?

Mít kamenný obchod by bylo samozřejmě skvělé, ale zatím to pro nás není aktuální téma které bychom řešili. Snažíme se především stále rozšiřovat naše portfolio, zlepšovat eshop a naše služby. Naše nabídka produktů je relativně úzká a je otázka zdali by se kamenný obchod uživil.

Jaké nejkurioznější slovo jsi viděl poskládané z vašich písmen?

To si teď asi bohužel nevzpomenu. Klasicky se z písmen skládají především jména, často v kombinaci s věkem, či nějaká přání. Jsme ale vždycky rádi, když nám zákazníci pošlou fotku jak naše písmena využili a co z nich poskládali. Čas od času pak fotky od zákazníků dáváme na náš instagram.

Bez názvu-1

my_typoland

Co tě baví na spojení Typoland a svatby?

Myslím že fotky ze svatby by měly být dokonalé. K tomu je samozřejmě zásadní volba fotografa. Ale fotograf bez dekorací a pěkného prostředí by situaci sám zachraňoval těžko. Naše písmena stejně jako další dekorace pomáhají dotvářet krásné prostředí jednoho z nejdůležitějších dnů v životě.

A co je podle tebe must have na stylové svatbě hned vedle písmenek z Typolandu?

Vkus a nápad… To je pro mě alfa omega. Baví mě stylově zařízené svatby, v krásném prostředí se super dekoracemi a lidmi.

Snímek obrazovky 2016-05-22 v 16.49.06

typoland


Děkujeme Jakubovi Maříkovi za milý rozhovor  a celému TYPOLANDU za skvělé
a zábavné dekorace, vhodné nejen na svatby.

A co vy? Už máte nakoupeno?

TYPOLAND.CZ

ikonky pro blog4

FOTO: TYPOLAND, COUPLE OF PRAGUE, YES & YES

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *