Seznamte se s Metamorphosis

Myslím, že snad každou ženu potěší, když dostane krásnou květinu. Mě osobně vždy udělá radost ta nejvíc obyčejná, utržená na louce jen tak, pro radost. Každá z nás má to svou nejmilejší květinu a tak, když přijde řeč na tu svatební… člověk by nevěřil jaký to může být problém.

Dříve jsme vám slíbily, že budeme na blogu přestavovat lidi, kteří svou práci milují a jsou pro svatbu nepostradatelnou součastí. Takže kdo si s květinami na svatbu nevíte rady, čtěte! Máme velkou radost, že vám můžeme představit květinářství Metamorphosis! Jejich úžasné květiny zdobí naše webové stránky a na Svatebním cirkuse zdobily i náš společný stánek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Květiny, které vážnou jsou jednoduše nádherné. Každá je jiná, originální a plná neotřelých prvků. Všichni z květinářství, se kterými jsme měly možnost se potkat, jsou velmi vstřícní, přátelští lidé, profesionálové ve svém oboru. My si naši společnou spolupráci moc užíváme.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tady je pár rad, u kterých doufáme, že vám výběr květin malinko usnadní.

Která svatba ve vás zanechala nejsilnější dojem?

Tohle bych asi nejprve zobecnila, protože v nás nechá každá svatba silný dojem. Nejvíce ty, ve kterých s nevěstou a ženichem navážeme osobní kontakt a ještě hezčí je, když je poté potkáváme také v našem obchodě a můžeme se bavit o tom, jak se jim daří a vlastně s nimi sdílíme i další kapitolu života.

Před několika lety jsme dělali Indickou svatbu, která byla opravdu VELKOLEPÁ! Trvala 5 dní a každý den ženich s nevěstou a nespočtem hostů absolvovali indické ceremoniály, pokaždé na jiném místě. Jednou to byl Hotel Augustin, Trojský zámek, Rudolfinum, loď Šumava, Žofín…. Byla to paráda! Svatba byla samozřejmě velmi náročná na přípravu, pro nás to byl ale úžasný pracovní zážitek.

Milujeme svatby, které jsou na statcích, loukách, v malých penzionech a na místech, která mají atmosféru i pro nás jako květináře.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaké jsou trendy letošního roku?

Příroda (dary přírody), to jak jsme s přírodou spjatí – dřevo, větve, mech, přirozená barevnost květů…Rádi používáme pastelové barvy, ale pokud se jedná o podzimní svatební kytici, tak preferujeme krásné a výrazné zemité barvy. Každé roční období s sebou nese svou specifickou barevnost.

Kde čerpáte inspiraci?

V dnešní době je možné se díky mediím podívat kamkoliv. My také sledujeme naše i zahraniční květináře, díváme se na jejich weby, facebooky atd. Chodíme na svatební veletrhy, abychom měli přehled co se děje kolem nás – díváme se! Tou největší inspirací jsou samozřejmě nevěsty, protože při práci na jejich svatbách nás vždy napadne něco, co je neotřelé a zajímavé.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co vás na práci s květinami nejvíc těší?

Rozmanitost! To, že nikdy nezevšední. Ne nadarmo jsme Metamorphosis, naše práce je přeměna. Z toho co roste ve sklenících, na polích nebo loukách uděláme vždy něco nového a krásného. Vše proměníme v lásku, sílu, zážitek a spoustu dalších věcí.

Jak probíhá vaše komunikace s nevěstou před svatbou?

Velmi často nás nejprve nevěsty osloví přes email, nebo se jdou jen tak zeptat do obchodu. Vždy si s nevěstou sjednáme schůzku, je důležité celou věc probrat společně a v klidu. Musíme pochopit přesnou představu snoubenců a také musí oni pochopit nás a dát nám plnou důvěru. To je asi to nejdůležitější, protože pokud nám důvěřují, víme, co se snoubencům líbí a co přesně si přejí, jde to samo. S každou nevěstou si ukážeme konkrétní květy, které má ráda. Mnohdy najdeme spoustu krásných kombinací. Pak už stačí jen pár emailů a doladění rozpočtu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaká květina je pro vás nejkrásnější?

Pro květináře jsou krásné všechny květiny, výhoda naší práce je, že v téhle kráse můžeme být dnes a denně až po uši a nikdy nám nezevšední.

S jarem milujeme tulipány, Modřence, Sasanky,Ranunculusy, fritilarie, Helleborusy, nejrůznější nakvétající větve šeříků, prunusů, magnolií. Když začne teplo a léto zbožňujeme Pivoňky, levendule, slunečnice, Hořce, Traviny, zvonky, Kontryhel a nejrůznější Bylinky…

S podzimem začínají Hortensie, u kterých milujeme jejich barevnost, která právě s podzimem je ještě intenzivnější. Jiřinky, Astry, chrysanthemy a pak velké množství nejrůznějších plodů a taky VŘES! Zima nabízí amarylisy, Skimie, růže, plody Ilexu, Chamelaucium, Eryngium….

Který druh květin si nevěsty nejčastěji vybírají?

Posledních pár let jsme stále slyšeli: caly, tulipány, pivoňky, růže, levandule. Myslím, že už je to za námi, teď sice nevěsty předešlé druhy stále milují, ale nechají si poradit, kdy je který druh nejlepší, že například tulipány v létě nejsou opravdu dobrá volba, atd. Nevěsty často požadují jednoduché přirozené kytice lučního charakteru, je vidět, že se opravdu více a více obracíme zpátky k přírodě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak dlouho obvykle trvá příprava květin na svatbu?

Záleží jak je svatba velká, květiny vždy připravujeme odpoledne před svatbou s tím, že vše v den svatby ladíme, dokončujeme a upravujeme, aby bylo vše v co nejlepší kvalitě. Samozřejmě, pokud zapůjčujeme nějaké dekorace, hrnkové květiny, tak vše je možno připravit klidně dva dny dopředu. Vždy nám, záleží na tom, aby vše dobře vypadalo.

Vaše květinové šperky jsou úžasné (my je milujeme), jaké všechny typy šperků vyrábíte? 

Čelenky do vlasů, věnečky, náušnice, sponky do vlasů, náhrdelníky, dekorace na šaty. Kolegyně už dělali i květinové šaty.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaké další služby můžete nabídnout nevěstě a ženichovi?

Uplně na počátku může být květina na prvním rande, pak jako dekorace na zásnubách a potom to nejdůležitější a to je den D, svatební kytice, květinová dekorace do vlasů, korsáž do klopy pro ženicha, květiny pro maminky, korsáže pro tatínky, květina pro svědkyni a družičky, korsáž pro svědka či mládence, kornoutky a košíčky s plátky růží, dekorace místa obřadu, výzdoba aut, kočáru a třeba i dekorace lodi – to není nic ojedinělého. Květiny na svatební dort, výzdoba stolů, restaurace….. Je toho nespočet. Také jsme dělali dekoraci pro psího miláčka – tady vidíte, jak to všechno může být rozmanité.

Roční období a květiny…Máte pro nevěsty radu, jak se výběrem těch správných květin v různém období roku poprat?

Nechte si poradit a důvěřujte svému květináři! Profík vždy ví co nabídnout, tak, aby byla nevěsta spokojená. U nás to děláme tak, že se opravdu soustředíme na  jednotlivá roční období a vybíráme z toho co je právě aktuální, v dobré kvalitě. Na to by se měli soustředit i nevěsty, pak bude výběr jednodušší.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

My za YES & YES moc děkujeme za rozhovor a těšíme se na další společné chvíle.

http://metamorphosis.cz/

ikonky pro blog2

Foto zdroj: Metamorphosis

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *