Seznamte se s Láskou na první lžičce

Sladká. Moderní. Čestvá. Kvalitní. Taková je Láska na první lžičce. Všechny chuťové pohárky se rozplývají nad jinými chutěmi. Dominiky láska je ta sladká.

Na svatby připravuje dokonalé cupcakes, makronky, pralinky, ale co máme od ní nejraději jsou její skvělé „naháče“. Nadýchané nude dorty plné ovoce a domácích kvalitních surovin, jsou MUST HAVE letní sezóny.

O tom, kde tato mladá talentovaná kráska sbírá inspiraci, jaké sladké je top na zimní svatbě a zda dokáže tvořit bez lepku, cukru či laktózy, se dočtěte v našem rozhovoru.

dsc_0604

Jak vlastně vznikla Láska na první lžičce?

Každý z nás má tu svou lásku na první pohled, a nezáleží na tom, jestli je to sexy kluk v metru nebo nová kolekce lodiček. Čím jsem byla starší, setkávala jsem se u sebe spíš s láskou na první lžičce. A zcela upřímně?! Nevyměnila bych jí ani za ty nejkrásnější lodičky od Louboutina! Můj život se už několikátým rokem odehrává v kuchyni, neuvěřitelně mě naplňuje, a dělá mě šťastnou. A nejkrásnější na tom všem je, že nejen mě. Láska na první lžičce vznikla na popud mých blízkých, a spojila dohromady hned několik mých vášní. Samozřejmě na prvním místě vaření a pečení.

V čem si myslíš, že se odlišuješ od ostatních cukrářek?

Tak trochu nepřímo odpovím citátem. „Jednoduchý recept na šťastný život? Dělat to, co děláme, z lásky k věci.“ A to jsem přesně já. Nevím, jestli je to právě to nejdůležitější, v čem se liším od ostatních. Určitě se najde mnoho dalších věcí. Ale tohle je právě to, co považuju za hodně důležité. Přístup, nadšení, to, že to dělám opravdu z lásky. A hlavně. Že udělám všechno na světě, jen pro ten výraz nevěsty, když poprvé spatří svůj svatební dort. Chci tím říct, že některé věci se nedají koupit, a tohle je právě jedna z nich. Pokud mám ale být konkrétní, řekla bych, že se odlišuju jednoduchostí dortů. Teď je hodně módní kombinovat různé styly, a dělat co možná nejsložitější dorty. Jak vzhledově, tak chuťově. Já se naopak snažím o co možná nejobyčejnější, čisté dorty, protože v tom spatřuju největší kouzlo a krásu.

svatbaweb-23

svatbaweb-25

Foto: Misha Photography

Co všechno si u tebe mohou snoubenci objednat? Je možné se postarat o celý sweetbar?

Objednat je možné prakticky cokoliv, co si bude pár přát. Sweetbar je tím pádem samozřejmostí. Svatební dort, mini dorty, cupcakes, cake pops, sušenky, makronky, domácí bonbony a pralinky, drobné sladké i slané pečivo, nejrůznější pěny, plněné sklenice, rolády nebo koláčky. Je to velmi individuální, záleží hlavně na představě snoubenců, a celkové stylizaci svatby. Když se dohodneme dá se připravit prakticky cokoliv.

Pro kolik lidí jsi schopná sweetbar či svatební dort vytvořit? Jaká je tvoje maximální kapacita?

Opět záleží na snoubencích, jak si svůj den D představují. Mnoho párů dává mnohem raději přednost decentnějšímu stylu sweetbaru (přestože svatebčanů je velmi hojný počet). A já se k tomu jen přikláním. Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více. Pokud bych měla jasně ohraničit svoje možnosti, pak se zastavím na čísle 100.

weddingstories_web-21

Foto: Andy Owl

svatbaweb-24

Foto: Misha Photography

S jakým předstihem se ti mají ozývat zájemci o tvůj svatební dort?

Tři, případně dva měsíce předem jsou ideální. Pro každého chci totiž něco speciálního, jedinečného, originálního, ušitého/upečeného na míru. To si žádá nějaký čas plánování, ochutnávání vzorků a úprav. Ovšem může se stát i to, že nastane situace, že budu oslovena na poslední chvíli. Pokud to bude v mých silách (především těch časových) určitě se s tím se vší láskou a vervou ujmu. Stejně tak dopadla má první svatba, plánování začalo za pět dvanáct, a výsledek byl perfektní.

Kde čerpáš inspiraci a jak se ve svém řemesle zdokonaluješ?

Každodenní život je mojí inspirací. Inspirace se totiž skrývá za každým rohem, v úplných maličkostech, dokonce i v každém z nás. Člověk si to vlastně ani nemusí uvědomovat. Na světě je mnoho neuvěřitelně talentovaných lidí, kteří šíří všechnu tu krásu co vytvoří prostřednictvím sociálních médií. I já je nadšeně sleduji, takže i oni jsou mojí inspirací. Neustále se snažím tvořit něco nového, sledovat trendy, číst nejrůznější gastroliteraturu, dá li se to tak říct. Cítím, že dort od dortu jsem lepší a lepší. Tudíž tu platí přímá úměrnost. Čím více dortů upeču, tím lepší se mi zdají být. Ráda bych řekla dokonalejší, ale na to jsem na sebe moc přísná.

Jak přistupuješ k poptávkám sladkého bez cukru, bez lepku či laktózy?

Jsem zcela otevřená všem formám objednávek, bez ohledu na to, jestli půjde o klasiku, bez lepku nebo bez cukru. Všechna ostatní netradiční přání svatebčanů pro mě budou velkou výzvou a radostí zároveň.

weddingstories_web-16

weddingstories_web-17

Foto: Andy Owl

Jaké je tvé nejoblíbenější sladké? A jaké nejraději připravuješ?

Tak teď jste mě dostaly do úzkých. U hodně věcí nejsem schopná jednoznačně říct, která je pro mě tou nejoblíbenější, a není tomu jinak ani u sladkého. Pokud bych se ale měla rozhodnout pro jednu jedinou sladkou věc právě teď, kdy píšu to, co právě čtete, byl by to dort z mléčné čokolády s mořskou solí. Čokoláda je zkrátka nad zlato. Té dobré a kvalitní se jen tak něco nevyrovná. Dále dávám přednost jednoduchým věcem, protože v jednoduchosti je krása. Jako každý mám své oblíbené ingredience, na které nedám dopustit. Jsou to mascarpone, čerstvá vanilka, jahody, maliny, vůbec čerstvé ovoce. Slaný karamel, čokoládu, ořechy. Mám ráda kvalitní a čerstvé suroviny, svěží, a ne příliš sladké chutě. Nejraději připravuji dorty, které se skládají z nadýchaných piškotů nejrůznějších příchutí, plněné (ne příliš sladkými) krémy z mascarpone, a zdobené velkou porcí čerstvého (sezoního) ovoce, decentními květy případně ořechy atd.

Co bys doporučila snoubencům za sladké na svatbu v zimním období?

Pro mě je zimní svatba neuvěřitelně krásná záležitost. Především proto, že je tak nevšední, kouzelná, jedinečná a čistá. Vidím zasněženou krajinu, cítím vůni jehličí, vánočního punče, a teplo hořících svíček. Mám dvě představy. Buď dokonalý vláčný dort s korpusem z kokosu, kokosového mléka, mandlí a bílé čokolády. Kombinace čistého bílého dortu a pár pastelových květů se stejně barevně laděným sweetbarem. Nebo lesní dort s korpusem z ořechů, koření, likéru, se sněhově bílým kabátkem dozdobený ojíněnými brusinkami, ořechy, skořicí, jehličím a šiškami. Sweetbar by byl stylizovaný především do bílé, červené, zelené a zlaté barvy. Variant a nápadů je neskutečně mnoho.

15292673_10209205013577279_136697846_o

Foto: Jonatan Jan

Jaký je tvůj pracovní cíl? Kam bys to chtěla se svými dorty dotáhnout?

Mým největším cílem nebo spíš přáním je dělat lidi šťastnými, protože právě to dělá šťastnou i mě. A o je pro mě zatím nejvíc. Chtěla bych se v pečení co nejvíce zdokonalit, prorazit v mojí vášni natolik, abych si mohla jednoho dne splnit svůj sen. Jaký? Je naprosto jasné, že bych se jednou chtěla dorty živit. Moc bych si přála mít vlastní cukrárnu, kavárnu, bistro, zkrátka jakékoliv místo, kde bych mohla tvořit. Tenhle sen se mě stále nepustil. Tak uvidíme, co bude za pár let. Sny jsou tu přece od toho, aby se plnily 🙂

Máš sladký život?

Já mám svůj život sladký moc, a to ve všech ohledech. Řídím se receptem od pana Wericha: „Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství, a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne.“ Jak jsem již napsala, největší radostí je pro mě radost ostatních, kterou se snažím dávat nejen skrz své sladké výtvory. Mám úžasnou rodinu, na kterou nedám dopustit, chlapa svých snů, miluju jídlo, objevování nových míst, chvíle nad dobrým vínem s těmi, co miluju, zbožňuju fotografování, chvíle v přírodě a (abychom tu nebyli až do zítra) zkrátka a dobře jsem vděčná za každý nový den. A o tom to je, radovat se z maličkostí, a být šťastný. A pak zákonitě sladký život mít musíte!!

Děkujeme za rozhovor a už teď se těšíme na nějakou společnou svatbu!

https://laskanaprvnilzicce.wordpress.com/

– SWEET LOVE –

ikonky pro blog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *