Seznamte se s Honzou Martincem

Honza Martinec. Velký sympaťák, charismatický člověk, který svým úsměvem šíří dobrou náladu. Miluje surfování, snowboard, cupcakes, dobrou zábavu, lidi kolem sebe a kašmírový svetry :). Aniž bychom se znali, poptaly jsme Honzu na zimní focení našeho společného editoriálu v loňském roce a moc rády na ten den vzpomínáme! Najeli jsme společně na stejnou vlnu, na které jsme se udrželi i dál. Přečtěte si, proč byste si na focení měli vybrat právě jeho, jakou radu posílá nevěstě a ženichovi a co ho na práci fotografa vlastně nejvíc baví! Nás baví!

Vzpomínáš na tu první chvíli, kdy si poprvé uchopil foťák do ruky a rozhodl se, že začneš fotit?

Pamatuju si moment, kdy jsem poprvé v ruce měl digitální zrcadlovku a za 2 dny si kupoval na splátky svoji první. Ale to, že budu nějak víc fotit mě vůbec nenapadlo. Já mám největší problém, že jsem hrozně impulzivní a mám svoje “to potřebuju” chvilky:)

Proč vlastně svatby? Co tě nejvíc na tom láká?

Protože jsou nejvíc nejlepší. Já jsem totiž asi ujetej na lidi. A zjistil jsem, že není lepší možnost jak tohle spojit s focením jinak, než jako to umí svatba. Všechno je hrozně pozitivní, zábavný a baví mě na tom ta moje volnost. Samozřejmě tam jsou věci, které jsou jasně dané, ale jinak právě to, že si můžu fotit co chci a jak chci.

Jsi bavič, extrovert, společenský člověk. Musí mít tyto vlastnosti fotograf, aby dokázal ukočírovat svatební hosty?

Haha, kdo ti tohle řekl? 🙂 Asi nedokážu říct, že takhle to prostě musí být a fotograf musí byt takovej nebo makovej a jinej už ne. Ale u sebe vidím, že mi to funguje tak nějak přirozeně, protože pak pro lidi nejsem nějakej cizí týpek s foťákem, ale berou mě mezi sebe a to pak souvisí i s tím, že neřeší tolik, že je někdo fotí.

Máš už také jistý rukopis ve fotkách, vždycky poznáme, že fotky jsou tvé. Je těžké se protlouct mezi ostatními svatebními fotografy?

Tak to je asi v každý oblasti, ale o svatbě to platí určitě taky. Takže určitě je, ale každej si tu cestu musí najít takovou, jaká mu vyhovuje.

Jak se ti spolupracuje s kameramany? Jsou pro tebe parťáci v daný den a nebo máš jen pár vyvolených, se kterými si “nelezete” do zelí?

Beru je úplně stejně oni berou mě:). Ale samozřejmě platí, že čím větší profesionál a má zkušenosti, tak se pracuje lépe a zrovna u svatby to je strašně moc znát.

Na jakou svatbu vzpomínáš nejraději? Stává se ti, že s páry zůstáváte dál v kontaktu?

No jedna z věcí, která mě právě na tom baví nejvíc je, že se spoustou z nich zůstavám i dál po svatbě, jako kamarád i jako fotograf dalších životních událostí. A těch svateb je strašně moc a vím, že když jsem nedávno dával na blog ohlédnutí za loňskou sezonou tak jsem se musel několikrát fakt smát nebo se i dojmout (fakt nekecám) při vzpomínkách na ty chvilky co jsem tam zažil a mohl vyfotit.

Proč by si měly páry na svatbu vybrat právě tebe?

Haha, no to nevím, tohle musí chtít právě ty nevěsty a ženichové. Ale je fakt, že mě baví, že si mě v drtivé většině berou na svatbu lidé, kteří jsou na hodně podobné vlně jako já.

Aby si nevypadal jako dokonalý chlap, řekni nám, podařil se ti nějaký pěkný fail na svatbě?

No ty mi dáváš teda:-). Jsem strašně špatnej na překvapení. To ti můžou potvrdit moji kamarádi a i když jsem se dost zlepšil, tak jsem třeba jednou prozradil, OMYLEM SAMOZŘEJMĚ, překvapení pro nevěstu v podobě nočního ohňostroje. Ale už si fakt dávám pozor:-)

Fotíš i eventy, narozeninové oslavy či jiné akce, které jsou mimo svatební odvětví?

Jojo, mám pár klientů, pro které fotím pravidelně eventy a dál i právě oslavy nebo takové věci. Ale všechno je to pro mě hodně podobné svatbě, protože po mě lidi chtějí aby z fotek bylo vidět, jaké to bylo. Jak se všichni bavili a užili si to. A takovýhle mood report mě baví nejvíc.

Jsi asi největším propagátorem hastagu #lovemyjob. Co nejvíc tě na té práci baví?

Haha, no to asi jsem. Ale já to říkám pořád, mám tu nejlepší práci na světě a žiju si svůj sen. Nikdy jsem nevěděl, že ho mám, ale je to tak. Můžu cestovat, potkávat super lidi, kteří mají někdy neuvěřitelné životní příběhy a mě si berou na svůj super den. Co víc můžu chtít?:-)

Kdychom tě chtěly potkat, kde na tebe člověk narazí? Jak vypadá tvůj běžný den?

U mě  se to rozlišuje podle toho jestli mám sezonu nebo ne. Miluju cestování a je fakt, že přes podzim a zimu se snažím být někde pryč a moc času tu nestrávím. Buď ve vlnách nebo někde na sněhu. A přes léto když nesedím u počítače tak někde venku s kamarády, v kavárně, na náplavce nebo s cupcakem v ruce a foťákem přes rameno.

Vzpomínáš si, kdy jsme se poprvé poznali?

No jasně, akce Sněžná puma a náš zimní editorial ve Špindlu. Venku -15, hromady sněhu, zapadlé auto a spousta srandy.

Jaké asociace ti napadnou k těmto slovům:

P. S. Chtěly jsme po Honzovi jeho hezkou úvodní fotku a poslal nám tohle 😀
Jako vážně, Honzí? :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *