Seznamte se s Couple of Prague

Jak už jsem vám jednou přiznala, ačkoli se nyní podstatná část mého života točí okolo svateb druhých, tu svou zatím ještě neplánuji. Přesto už ale vím, že když narazíte na to vaše The best, poznáte to a navždy si to zapamatujete! Takhle jsem si já navždy zapamatovala snímky Elišky a Lukáše z Couple of Prague, kteří zachycují příběhy s takovou lehkostí, že mě vždy dostanou do kolen.

Kdyby se dělaly objednávky na datum „ještě přesně nevím kdy“ stála bych první ve frontě… Takhle to ale v nabitém diáři těchto nadaných fotografů nefunguje, a tak je alespoň mou milou povinností představit tento pár vám všem, kteří svého, nejen svatebního, fotografa stále hledáte.

lukas a eli

První otázka bude rovnou trochu na tělo. Zároveň spolu žijete i pracujete. Co tu bylo první? Vaše práce nebo váš vztah?

Fotili jsme trochu už předtím, než jsme se znali, ale pořádně to začalo, až když jsme začali randit. Hned na druhé rande Eliška vzala nějaké tašky, které potřebovala nafotit pro kamarádku, od té doby jsme fotili spolu pořád, začali jezdit na výlety, zkoušeli foťáky atd.

Co vás přivedlo k tomu, že budete fotit jiné páry?

Nás vždycky bavilo pracovat s lidmi a mnohem radši než stylizovat nějaké věci ve studiu běháme po lesích. Do svateb a focení párů nás dostala první svatba, která přišla úplnou náhodou, jelikož to bylo v tom stylu “Vy máte foťáky a fotíte pěkně, vyfotíte nám svatbu?” Od té doby nás to chytlo.

untitled-1381

viktornora

Člověk mnohdy ani neví, o co všechno se musí fotograf postarat a co jeho práce obnáší. Vy jste na to dva. Je to výhoda? Jak si práci dělíte? Je někdo z vás šikovnější na něco jiného než ten druhý nebo jsou vaše síly vyrovnané?

Oba děláme všechno, ale postupem času se trochu samo vykrystalizovalo, kdo se stará o co. Třeba Eliška má takový to holčičí oko a někdy dokáže líp odhadnout, co jak nastylizovat. Taky je trpělivější, takže stráví například víc času tříděním fotek atd. Lukáš je zas technicky zdatnější a rád si hraje s fotkama, takže třeba styl úprav a práci na webu a sociálních sítích dělá spíš on 🙂

Focení ze zásnub je čím dál větším trendem. Každý chce krásné fotky, ale co poradit těm, kteří jsou před objektivem v tuto intimní chvíli přeci jen trochu nervózní?

My vždycky všem říkáme, že se nemusí nijak extra snažit, že nejlepší fotky jsou pak ty mezi pózami, takové ty přirozené momenty. Navíc každá nepovedená fotka se dá smazat 🙂

patricie&michael21

willa&tom_sunset 1

Fotíte často pro jeden pár jak zásnubní tak svatební snímky? Je v tom pro vás velký rozdíl?

Občas ano! Ale často fotíme jen portréty pro pár, aniž by byli zasnoubení 🙂 Focení jen ve čtyřech je pro nás asi ta nejzábavnější část naší práce. Když poznáme fajn lidi, jedeme s nima na super místo, chodíme po lesích, po skalách, nebo jen piknikujem u jezera a my to všechno dokumentujeme přirozenou cestou. Žádný časový limit, žádné zadání, jen pár lidí a příroda.

Na jaký moment svatebního dne se přes hledáček díváte nejraději?

Nejlepší jsou právě portréty k večeru. Když už z nevěsty a ženicha opadne nervozita a vše důležité je hotové. Často je to pro ně první moment dne, kdy můžou být chvíli v klidu sami a užít si sami sebe. My se pak snažíme být uvolnění, do ničeho přehnaného nikoho nenutíme, chceme, aby si to focení užili a aby na ten moment měli vzpomínku.

untitled-3031

untitled-4029

Vzpomenete si na nějaký opravdu silný zážitek, kterého jste byli na svatbě součástí?

Na jedné z prvních svateb, co jsme fotili, překvapili novomanželé prvním tancem v průběhu promítání videa. Hosté se dívali na plátno na jedné straně místnosti a vzadu najednou začla hrát hudba a tam oni dva. To nás hodně dojalo, skoro jsme zapomněli to všechno fotit. Další pěkný moment zase z jiné svatby byl, když uprostřed obřadu začala obrovská bouřka. Místo paniky všichni utíkali s úsměvem na rtech přes pole a obřad dokončili spontánně uvnitř skladu. Všichni se smáli, oklepávali deštníky a ženich s nevěstou vypadali jako nejšťastnější pár na světě 🙂

Jaký způsob komunikace se snoubenci před svatbou preferujete?

Vše začíná přes email, kdy většinou po nevěstě chceme alespoň přibližně popsat, jakou si představuje svou svatbu. Vyměníme si pár tipů a nápadů a pokud si navzájem sedneme, domluvíme se na schůzce (případně si zavoláme přes skype) a pak řešíme konkrétní detaily.

untitled-4103

untitled-3254

Mnozí z nás znají i vaše snímky z cest. Je cestování tím hlavním zdrojem vaší inspirace?

Ano, ano, ano 🙂 Příroda sama o sobě je hlavním motivem naší práce a proto kdykoliv někam cestujeme, snažíme se toho využít. Rádi běháme po horách, vstáváme na východ slunce, nebo se jen tak procházíme po lesích. Z toho pak nějak vyplynulo, že se to dá spojit i s naší prací a od té doby si nás i vybírají takoví lidé, kteří to mají nastavené stejně.

Jak přistupují lidé k celému tématu svateb v zahraničí? Vnímáte velké rozdíly oproti Česku a našim tradicím?

Největší rozdíl bude asi v rozpočtu, z čehož pak může vyplývat i celková atmosféra a uvolněnost celého dne. Většina těch velkorozpočtových svateb v zahraničí spíš připomíná divadlo plné herců. Na druhou stranu, pokud sledujete některé zahraniční fotografy a jejich práci, tak asi nevěříte vlastním očím, jakou krásu jsou někteří snoubenci schopní svou svatbou vytvořit. Myslíme tím takové ty svatby ve stodolách, na útesech, na plážích, nebo i jen úprky ve dvou někam na vrcholky hor. Z naší zkušenosti ale musíme říct, že tenhle styl svateb začíná bavit i Čechy, z čehož máme radost. Lidi nedělají tyhle svatby pro lajky a pro pinterest, ale prostě proto, že to je zábava, že nepotřebují velké hotely a pětichodový oběd, ale že jim stačí být venku na super místě s těmi nejbližšími. Často pak celá svatba může vyjít i levněji, než si pronajmout celé zázemí.

Na závěr nám prozraďte, jak se těšíte na letošní sezónu?

Do sezony už jsme skočili po hlavě a jsme pořád natěšení. Zároveň ale máme před sebou víc práce, než kdykoliv předtím, tak máme trochu strach, abychom se nepřetrhli 🙂 Ale podíváme se i na některá super místa a máme skvělé nevěsty, takže nemůžeme být spokojenější.

vanessamarek

untitled-3575

lish&dan-4072

print-0663

kerstinandi

coupleofprague_teraza_hakki90

coupleofprague_metrojojo_16

coupleofprague_TEA&MATT_109

Děkujeme Elišce a Lukášovi z Couple of Prague za super rozhovor.

Věříme, že vás jejich fotky a příběhy uchvátí, tak jako nás.

PS.: Na letošní sezónu spolu máme naplánovaný nejeden projekt, takže stay in touch.

http://www.coupleofprague.com/

ikonky pro blog4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *