Seznamte se s 27jewelry

Jsem straka! Miluju všechno, co se blyští! Všechno, co se blyští, chci! No, sáhněte si na duši dámy, kolik z vás má spoustu zbytečných bižu náhrdelníků, naušnic či prstenů? Všechny jsou pro mě životně důležité, ale podle mého přítele jsem blázen. Ano, chlapi tuhle naší slabost nedokážou pochopit, ale teď vám představím někoho, před kým i oni smekají klobouk.

Je mi ctí, že mám tu možnost napsat článek o skvělé práci Lenky Šváchové, aneb 27jewelry. Potkaly jsme se na Svatebním cirkuse a ta holka nás totálně dostala. Tvoří šperky, kterým vždy vdechne život. Její práce má duši a je na ní vidět, že to dělá s láskou a pro lásku.

DSC8095ko-copy-low_27jewelry

27jewelry-022

27jewelry-019

V prstenech pro novomanžele odráží jejich příběh. Jsou krásné, něžné a originální. Prsteny s otisky prstů toho druhého, provázané jak životy samy, vyryté se vzkazem pro svou polovičku či prsteny, které zapadnou do sebe, jak puzzle, které k sobě patří.

Přečtěte si, jak Lenka vidí letošní trendy, kde můžete její prsteny vidět a kde hledá inspiraci.

12605440_992924980785869_5544739117940704159_o

DSC_6506

Co tě přimělo k tomu, že začneš vyrábět šperky?

Práce se sklem. Chtěla jsem využít skleněné tvary, které jsem vyrobila a tak to vlastně všechno začalo.

Co tě na tvé práci nejvíce baví?

Tvorba a vlastně vytváření celé značky. Baví mě vymýšlet obaly, webové stránky, Instagram… Zjistila jsem, že mě naplňuje ta různorodost. Jen bych potřebovala, aby měl den 48 hodin.

DSC_0099

Vyrábíš prsteny, které mají příběh. Kde čerpáš inspiraci?

V lidech, pro které jsou. Vždy si vyslechnu, co si zákazník pod prstenem představuje, co by chtěl, aby symbolizoval a pak se snažím vymyslet cestu, jak to do prstenů promítnout.

Co nový rok, to nové trendy. Týká se to i šperků? Co je teď in?

Určitě ano, ale já se spíš snažím vytvářet šperk, který trendu nepodlehne. Mým snem je, že si můj šperk předá matka s dcerou a dcera s dcerou a pořád se jim bude líbit.

12224420_751030181667930_1301925768_n

Jak probíhá tvoje komunikace se snoubenci?

Pokud tvořím prsteny na míru, většinou se nejprve sejdeme a povídáme si. Pokud nejde uskutečnist setkání, píšeme si emaily nebo voláme. Snažím se zjistit, co od prstenů pár očekává, jaký chce zvolit materiál, zda bude v prstenech kámen, preferovaná šířka prstenů atd. Pak poslouchám, jestli mají snoubecni nějaké speciální přání/příběh, který chtějí do prstenů zakomponovat. Někdy dotvářím snubní prsten k prstenu zásnubnímu tak, aby na něj hezky pasoval a dali se oba prsteny nosit na stejném prstě.

Každý pár je jiný a tak i komunikace je jiná, ale v základě je to vždy podobné. Pokud si snoubenci vyberou prsteny přímo z mé nabídky, pak třeba řešíme, jestli chtějí dovnitř vyrýt nějaký vzkaz atp.

white19_27jewelry

Kde se dají tvé prsteny koupit?

Dají se koupit v mém eshopu a samozřejmě přímo u mě. Stačí poslat email, zavolat… V březnu bude na světě můj nový showroom, tak se moc těším a všechny zvu na návštěvu.

Jaké prsteny si nejčastěji snoubenci vybírají?

Momentálně jsou oblíbené prsteny z kolekce Drip.

Tvoje šperky jsou známé tím, že do sebe mohou zapadnout, mohla bys nám o tom říct víc?

Mám moc ráda, když se na sebe dají prsteny vrstvit. To znamená, když se jich dá nosit víc na jedné ruce a celkově to vytváří dojem jednoho členitého prstenu. Miluju variabilitu a možnost střídání, přidávání a odebírání. U snubních a zásnubních prstenů to funguje nebo může fungovat stejně. Obroučka prstenu snubního se dá vytvořit tak, aby šikovně zapadla a sedla k obroučce prstenu zásnubního. Nebo aby přidáním snubního prstenu vznikla nápaditá kompozice.

DSC_0281

DSC_0092 copy

Slyšely jsme, že je nutné, aby prsteny novomanželů byly totožné. Je to pravda?

To je překvapivě častá otázka. A také už jsem slyšela, že k tomu obchodníci snoubence dokonce nutí. Samozřejmě, že to podmínka není. Já vždy říkám, že pár jsou dva lidé, dvě osobnosti. Nejsou to dvě kopie. Jsou to lidé, kteří se rozhodli žít stejným stylem a tak vidím i prsteny. Pokud to páru vyhovuje, stačí, když mají stejný styl prstenů. Můžou se dokonce lišit i barvou kovu. Proč ne? Prsteny mohou být sjednoceny motivem, znakem, ale nemusí být identické.

Co bys poradila budoucím ženichům, kteří nejsou milovníci šperků?

Nebojte, jde jen o zvyk :­) A taky: Choďte vybírat prsteny tam, kde vás neotráví. To pomáhá :­)

12558825_1660132697581777_555575093_n

Jak dlouho u tebe obvykle trvá tvorba svatebních prstenů?

Záleží na složitosti provedení, ale většinou 3 až 6 týdnů.

A kdo vytvoří prsteny tobě, až přijde čas? Chceš si šperk designovat sama nebo to v tomto případě necháš na někom jiném?

Říká se, že tvorba vlastních snubních prstenů přináší smůlu, tak je to jasné. Nevím sice jak to přežiju, ale bude to někdo jiný :­)

Co v nejbližší době chystáš? Můžeme se těšit na novou kolekci?

Neměla bych to asi ještě prozrazovat, protože mi vždycky všechno trvá mnohem déle, něž jak si to představuju, ale chystám se trochu zaměřit i na pánský šperk. Snad se časově zadaří a nebudu to jen slibovat.

11349422_1664392070495681_1269120781_n

Děkujeme za rozhovor a budeme se těšit, že se brzy setkáme nad nějakou svatbou, které společně zrealizujeme jejich příběh.

www.27jewelry.com

ikonky pro blog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *