Hello spring!

A je to tu! Jaro! Symbol lásky, radosti, růstu a vzniku nového života! I já mám takový pocit… Obědvám na zahrádce, poprvé po dlouhé době volím pití s ledem, sleduju lidi, jak odhazují kabáty, ukazují kotníky a především, jak se usmívají. Ano! Po šedivé zimě se probouzí příroda, všechno se krásně zelená, všechno kvete, všichni pučí. No bylo už na čase!

mood board_jaro(0_selekce)-page-001 (2)

S příchodem jara přichází i nová svatební sezóna. Jaro začíná být více využívané pro svatby, ale i přesto snoubenci volí raději léto či podzim. Ale proč? Vždyť jaro sebou přináší ideální podmínky a skvělé přírodní kulisy.

mood board_jaro(0)-page-005

mood board_jaro(0)-page-004

mood board_jaro(0)-page-003

Především květen je odmítaným měsícem a řekla bych, že v tom jistou roli hrají pověry. Svatba v květnu podle babských pověr přináší neštěstí a rozvod. Říká se, že dříve hlavním důvodem bylo, že děti počaté v květnu o svatební noci se narodily v zimě, kdy bylo málo jídla, matčino tělo bylo vyčerpané a celkově byly podmínky pro přežití náročnější. Troufám si říct, že zimní hladomor v našich podmínkách hrozí málokomu, a proto nebojte se jara, vždyť nám toho tolik nabízí…

mood board_jaro(0)-page-011
mood board_jaro(0)-page-009

mood board_jaro(0)-page-010

Věřte, že jaro má své výhody. Lidé jsou nabití, plní energie a optimismu. Pravděpodobnost, že seženete volný termín pro váš obřad na vašem vysněném místě je v tento čas větší, a tak nemusíte poptávat tuto položku již rok a půl dopředu, jako mnohé páry, které si své ano chtějí říci až v létě – nejvíce vytíženém období svatební sezóny.
Další výhodou je, že i při výběru květin můžete ušetřit. Na jaře bývají totiž květiny používány jako běžná výzdoba kaplí a kostelů, jelikož kvetou úplně všude, kam se podíváte. Například třešňový květ, zlatý déšť, narcis, šeřík, magnólie či pivoňka, to jsou květiny, které k jaru neodmyslitelně patří.
A co svatební šaty? Ty mohou mít lehký barevný nádech, který dodá vaší svatbě nečekaný šmrnc. Ani v dlouhých šatech vám během jarních dnů nebude takové horko, jako třeba v létě, což určitě ocení i pánové, pro které bývá kvádro ne přilíš poholdnou záležitostí.
Svatební hostina se může díky jaru stát pohádkou o čerstvosti. Využijte čerstvé mladé zeleniny jako je hrášek, baby karotka, chřest či brambory. Nezapomínejte ani na čerstvé ovoce a to zejména na jahody, citrony, mango či granátové jablko.

mood board_jaro(0)-page-015

mood board_jaro(0)-page-017

mood board_jaro(0)-page-013

Jaro je krásné období, a proto milujme se, množme se a říkejme si své YES klidně i na jaře!

ikonky pro blog

2 komentáře u „Hello spring!“

  1. Moc gratuluji a preji stesti 😉 My jsme take meli svatbu na jare a bylo to krasne, i pocasi vyslo. Jinak u nas na svatbe bylo nejvetsi tabu vybrat snubni prsteny. Na internetu je mnoho eshopu a clovek nevi, ktery vybrat. Nakonec jsme se rozhodli pro tyto http://www.goldeligius.cz/snubni-prsteny/snubni-prsteny-sn870700w.html . Jinak obecne si myslim, ze svatba v kterem koliv obdobi, kdyz je s milovanym clovekem stoji za to 😉

    1. Naprosto souhlasíme, prsteny je vybrat těžké. Aby byl prsten nadčasový, vystihl člověka a především, aby ho taky chlap nosil, že? 🙂 Každopádně moc děkujeme za tip! Ještě těžší je možná vybrat si toho pravého člověka, ale pravdou je, že pak svatba stojí rozhodně za to… Takže my gratulujeme Vám, ať jste šťastni! 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *