FOTOMANIAK

Svůj první foťák, černou plastovou krabičku na filmy, jsem dostala na základce a od té doby se to se mnou celkem veze… tisíce obrázků vodotrysků, zvířat v zoo, pokusy o fotky brouků bez makro režimu, miliony snímků nebe, mých spolužáků s předními vypadanými zuby, našich psů, romantických krajinek a místností zalitých neúprosným a velmi nelichotivým bleskem… No prostě klasické začátky nadšeného fotografa amatéra.

Od té doby, se pár věcí změnilo… Mým spolužákům dorostly nové přední zuby a technologie šla dopředu… Z klasické fotografie jsme pomalu přešli k té digitální, a tak pálíme jednu fotku za druhou. Už nám nevadí, že někdo mrknul ani že se půlka lidí nedívá do objektivu ve chvíli, kdy máme všichni synchronizovaně zvolávat ,,Sýýýýýýr“…. Vážně. Nevadí. Vezme to ještě jednou! Nebo pětkrát, když to bude potřeba…

DSC_0210

 

Staré indiánské kmeny a můj kluk tvrdí, že fotky kradou duši… No a já vám nevím. Musím prostě nesouhlasit! Jsem přesně ten typ člověka, který má foťák téměř vždy při ruce. Fotím všechno. Jídlo, zvířata, sebe, krajinu, detaily a pak moje nejoblíbenější téma – lidi… Je to v podstatě můj nejmilejší způsob šikany. Mnozí mí přátelé už si na to zvykly, jen se vždycky bojí, jakou momentkou je překvapím a jaký jejich funny face se zase objeví na přáníčku k narozeninám…vlastně si skoro myslím, že je to docela baví a že už na to všichni celý rok tak trochu čekají… a já je většinou nezklamu!

Problém nastává ve chvíli, když mám někam vycestovat. Nejenže mi dělá problém sbalit si jen to nejnutnější oblečení, boty, kosmetiku atd, ale k tomu všemu mi půlku tašky zabírají foťáky… Nikdy totiž neví, na který typ foťáku budu mít zrovna náladu, a tak tahám svůj milovaný Nikon, Instax i stařičký Olympus na kinofilm… iPhone mám v kapse, takže ten se jako přítěž nepočítá. No a pak se všude loudám, chodím poslední, cvakám všechno možné, ztrácím ostatní, pak je nacházím a chci si s každým udělat selfie… No a co z toho mám? Spoustu fotek, spoustu obrazových vzpomínek, které mi už nikdo, pokud se nesane něco s mým počítačačem a zálohovacím diskem, nevezme.

5

1

Pokud jste stejní nadšenci jako já, využijte toho při vytváření svatebních dekorací. Uvidíte jak to bude všechny bavit! Pořiďte si originální a tématický fotokoutek. Může být z čehokoli a téměř kdekoli. Využijte různých zákoutí, rozpadlých stěn, starých rámů, čerstvých květin, barevných látkek či jiných různých dekorací se kterými si užijete legraci při focení. Obsluhou vašeho fotokoutku můžete pověřit fotografa a nebo klidně kamaráda. A že nemáte foťák? To vůbec nevadí, protože už je všude kolem, spousta míst, kde si foťák můžete jen půjčit…

3

9

Z fotek, které jste za celý život nasbírali a které reflektují všechno dění okolo vás, můžete využít k promítání a pobavení hostů na váš vlastní účet! Věřte, že to funguje! Spoustu fotek můžete vytisknout a pověsit je jako prádlo na šňůru… A nebo úplně jinak. Možností je mnoho, tak snad vás zaujme alespoň nějaká z nich, protože by byla opravdu velká škoda, nepodělit se o tyto zážitky s ostatními.

4

10

7

A když už jsme u toho focení, musím vám prozradit, že za chvíli vám ukážeme fotky plné lásky, něhy, zimi, přírody a… No prostě, těšte se!

Coming soon!

ikonky pro blog4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *