Anet’s Café

O tom, jak jsme hrozně happy, že děláme to, co děláme, už jsme tu mluvily snad stokrát a myslím, že tohle číslo není finální, protože těch nových přátelství, dalších a dalších příběhů a inspirace pořád nemáme dost. Chceme víc. A nejsme jediné, kdo mají tu potřebu dělat něco jinak, po svém, pro sebe, ale vlastně i pro ostatní.

DSC_0239

A ideálním příkladem toho, jak to vlastně celé chodí, je příběh, který právě sepisuji. Nejdůležitější roli v něm hraje Aneta. Ta nás na začátku tohoto roku oslovila s přáním, abychom se postaraly o její a Honzíkovu svatbu. Sešly jsme se jednoho sobotního rána v kavárně, bavily se o svatbách a našich představách s takovým porozuměním a dávkou humoru, jako bychom se znaly už věčnost. Celé to bylo fajn. Celé, až na tu kavárnu. A právě tam, na místě, kde máte pocit, že indiánek z vitrínky právě dokouřil asi stopadesátou dýmku naplněnou opravdu silným tabákem, jsme se dozvěděly i o záměru naší budoucí nevěsty.

,,Otevřu tady kavárnu. Bistro. Jiné než ostatní.“ Hmmm, to je něco pro nás… a tak se vlastně úplně samovolně stalo to, že jsme si najednou předávaly nápady, jely společně na nákupy starého porcelánu a rozplývaly se nad těma malinkatýma roztomiloučkýma hrnečkama na ristretto. Haha, ale vážně!

DSC_0258

DSC_0247

No a když přeskočíme všechno to bourání, malování, nakupování, vyplňování papírů, absolvování baristického kurzu a hledání těch nej ingrediencí, a ještě mnoho dalších šílených činností, které naše hrdinka musela podstoupit, sedíme najednou ve stylovém interiéru Anet’s Café na pohodných sedačkách z palet, cpeme se burgrem s domácíma hranolkama, zajídáme ho několika druhy slaných koláčů a myslíme si, že praskneme. Jenže pak Anet připraví kávu, a ke kávě se přeci nikdy neodmítá něco sladkého, a my máte ten pocit podruhé a ještě intenzivnější. Milá obsluha nám nabízí ještě spoustu dalších dobrot, ale to už, v zájmu všech přítomných, zase někdy jindy.

DSC_0206

DSC_0244

DSC_0252

DSC_0229

DSC_0223

No a co tím chci vlastně říct? Že pokud máte cestu kolem, určitě sem na tyhle domácí dobroty musíte zajít a pokud cestu kolem nemáte, zatleskejte Anet za to, že se rozhodla zrealizovat svůj sen a zamyslete se nad tím, jaký je ten váš. A splňte si ho. Je to totiž vždycky to nejlepší, co můžete udělat. A že to zní jako klišé? No jasně, ale o to tady přece jde!

PS.: Ačkoli to Anet i Honzíkovy ve stylových zástěrách za barem moc sluší, ukážeme vám je raději až za pár týdnů. To už totiž budeme mít fotky z jejich svatby, která se blíží a na kterou se těšíme jak blázni, protože věřte, že ,,jiná,, není jenom jejich kavárna, ale i jejich vztah a přístup k životu a to prostě chcete vidět. Srdíčko. Tečka.

ikonky pro blog4

1 komentář u „Anet’s Café“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *